TERAPIA FOTONOWA (FOTONOTERAPIA) – ZABIEG LUMIERE

Zabieg z wykorzystaniem terapii fotonowej polega na emitowaniu światła o niskiej częstotliwości, które pobudza aktywność biologiczną komórek. To eksponowanie komórek skóry na falę elektromagnetyczną. Drganie komórek usprawnia działanie skóry, chroni przed wolnymi rodnikami, grzybami, drobnoustrojami – wzmacniając tym samym odporność komórek skóry.

Fotonoterapia działa głęboko (dociera poniżej skóry właściwej, aż do mitochondriów komórkowych). Energia elektryczna doprowadzana do urządzenia jest konwertowana w energię elektromagnetyczną i uwalniana pod postacią fotonów. Ten rodzaj oddziaływania można nazwać fotoregeneracją lub fotoodmładzaniem.  Fotonoterapia wprowadza nowe możliwości wpływania na skórę w zależności od jej aktualnej kondycji i towarzyszących dolegliwości. Metoda ta ma szerokie zastosowanie w kosmetologii. MASKA LUMIERE to unikatowa, ekskluzywna maska,  której działanie oparte jest na fotonowej biostymulacji czyli procesie stymulacji komórek skóry fotonami światła o różnej częstotliwości i barwie, w celu odmładzania i hamowania procesów starzenia.

Dzięki różnej długości fali świetlnej i ilości fotonów maska emituje 3 terapeutyczne kolory: czerwony, zielony i niebieski, zamieniając fotony światła na bioenergię docierającą na różne głębokości do komórek skóry. Określona długość fali luminacji wchodzi w interakcje z systemem biologicznym skóry na różnych poziomach, co wykorzystywane jest w zależności od problemu.

STYMULACJA FIBROBLASTÓW
 • Stymulacja syntezy kolagenu i elastyny
 • Redukcja zmarszczek
 • Hamowanie starzenia się skóry
 • Zwiększenie jędrności i elastyczności skóry
REGULOWANIE FUNKCJI MELANOCYTÓW
 • Rozjaśnienie przebarwień, piegów i plam starczych
 • Redukcja rozszerzonych naczyń krwionośnych
 • Działanie łagodzące i kojące
HAMOWANIE ROZWOJU BAKTERII P.ACNES
 • Terapia trądziku
 • Redukcja zaczerwienienia
 • Regulacja pracy gruczołów łojowych
 • Zapobieganie i zmniejszanie stanów zapalnych
ATERMICZNE ŚWIATŁO (nienagrzewające) nie powoduje rozgrzania skóry i dyskomfortu w trakcie zabiegu. Łączenie poszczególnych kolorów daje możliwość budowania złożonych programów terapeutycznych i otwiera nowe możliwości.
 
Skuteczność MASKI LUMIERE można porównać do działania lasera, który przenikając do skóry stymuluje kolagen do bioodnowy.
 
Zabieg polega na naświetlaniu skóry twarzy przez 10-30 minut odpowiednio dobraną EMISJĄ FOTONÓW, jest nieinwazyjny, bezbolesny i wysoce skuteczny.
 
SPECYFIKACJE:
 
FOTONY CZERWONE 650nm
 
FOTONY ZIELONE 530nm
 
FOTONY NIEBIESKIE 430nm

kontakt

GABINET ZDROWIA I URODY

MGR KOSMETOLOGII MAŁGORZATA ZAKRYŚ-BORZESZKOWSKA

ADRES

UL. ŚWIECKA 17/1, 89-500 TUCHOLA

TELEFON

+48 661 891 773

E-MAIL

Gabinet.zakrys@vp.pl

13 + 8 =